7 головних помилок під час роботи з гіпсокартоном

7 головних помилок під час роботи з гіпсокартоном

23.02.2023

1. Порушення технології монтажу каркасу

Недотримання технології з металевим профілем або невідповідність профілів їхньому призначенню, мабуть, найпопулярніші помилки будівельників і всіх, хто робить ремонт своїми руками. Особливо це стосується профілю для криволінійних поверхонь стелі.

За цим фото видно, що майстер, на жаль, в принципі не розуміє, як закріплювати стельові профілі (ПП 60Х27). Для їх фіксації завжди потрібно використовувати підвіси, профіль повинен дивитися вниз своєю гладкою стороною, адже саме на цю основу прикручуються листи гіпсокартону. У конструкції відсутня додаткова металева смуга по всій довжині профілю (вирізана по кривій лінії з оцинкованого листа), яка забезпечує жорсткість всієї конструкції. В результаті, дана конструкція буде хисткою, а кріплення гіпсокартону ненадійним, що призведе до появи тріщини після ремонту.


2. Помилки при різанні профілю

Для рівномірного нарізування профілю з метою монтажу криволінійних конструкцій в жодному разі не можна використовувати кутову шліфувальну машину (болгарку). На великій швидкості метал перегрівається, до того ж у місці розрізу вигоряє оцинкування, внаслідок чого в майбутньому це місце буде піддане корозії. Робота з різання металевого профілю повинна виконуватись тільки спеціальними ножицями по металі (ручними або електричними). Гладкий профіль нарізається акуратно, суворо дотримуючись цілісності протилежної полиці, на яку кріпиться бічний лист гіпсокартону.

3. Неправильний підбір профілю

Поширена помилка у будівельників різної кваліфікації, коли конструкцію короба для перегородок роблять із стельового профілю, замість стійкового (ПС 50/50) та напрямного (ПН 50/40).

Стійкість, надійність та звукоізоляція подібної конструкції відразу постає під сумнів.

Використовувати профіль для каркасу перегородок - це повна розбіжність з технологією. Для будівництва перегородок або стін використовується напрямний профіль 50/40, 75/40 та 100/40 (який закріплюється на підлозі, стелі та стіні), та стійковий профіль 50/50, 75/50, 100/50.


4. Відмова від підвісів та порушення каркасу

При будівництві підвісної стелі будівельники стикаються з проблемою основи, — до чого закріплювати каркас? У кращому випадку це бетон, але якщо це дерево чи складна поверхня, отримана експериментаторським шляхом, тут і виникають проблеми, як на фото. В даному випадку будівельники в окремих місцях вирішили взагалі відмовитися від використання підвісів для каркаса дворової стелі типу П-112.

У результаті основний профіль 60/27 жорстко прикручений до несучого профілю без дворівневого з'єднувача. Сам же несучий профіль притиснутий до дошок також без підвісів. Така технологія призведе до того, що через час по поверхні стелі з гіпсокартону обов'язково утворюються тріщини. Порушено і схему каркаса, - крок профілів хаотичний, з широким відступом несучого профілю від стіни. При дотриманні технології, профіль, що несе, фіксується від стіни з кроком 10 см. Кріпити систему підвісної стелі можна тільки на спеціальні перфоровані або пружинні підвіси. Крок профілю повинен бути рівномірним через кожні 50 см (а у випадку з важкими люстрами – 40 см).


5. Розгинання стін профілю

Яскравий приклад неправильної роботи з профілем наведено на фото нижче. Перегородка знову побудована зі стельового профілю, порушуючи технологію. До того ж для перемичок профіль просто розігнули.

А тут, несуча перекладина отвору перегородки зроблена зі стійкового профілю, який до того ж розгорнутий горизонтально, а його ребра жорсткості розігнуті.

Це дуже неправильно. Розгинаючи стінки профілю, порушується жорсткість і цілісність всієї конструкції, оскільки знижується посилення. Тут необхідно було використовувати спеціальний напрямний профіль для перегородок відповідного розміру 50/40, 75/40 або 100/40.


6. Закріплення листа ГКЛ не тією стороною

Деякі будівельники вважають несуттєвим питання, якою стороною закріплювати гіпсокартон — лицьовою чи тильною? На фотографії видно, як при обшивці стіни листами ГКЛВ деякі з них пришиті тильною стороною назовні. Особливість даного гіпсокартону в тому, що він вологостійкий і ці властивості містяться як в осерді листа, так і в його картоні з лицьового боку, що запобігають надмірному намоканню листа у вологих приміщеннях, а також утворенню грибка.


7. Помилка кріплення листів гіпсокартону

Ще одна з популярних помилок, що призводить до появи тріщин у місцях стику гіпсокартону, його неправильна фіксація. Саме монтаж листів гіпсокартону в розбіжність захистить від появи тріщин. Нижче видно, як листи прикручені до профілю в один ряд, а також з дрібних відрізів. Це обшивка низької якості. Листи необхідно брати по максимуму більшого розміру, і не стикувати невеликі шматки на площі 1 кв/м.

Навіть досвідченим майстрам варто удосконалювати свої знання. Запам'ятайте надійність та якість конструкцій систем з ГКЛ та профілем пов'язана з дотриманням технології!